Raudonųjų serbentų valgymo nauda sveikatai
1. Sveika ir graži oda. Raudonuosiuose serbentuose gausu vertingų medžiagų (B grupės vitaminų ir vitamino C), kurios yra naudingos odai. Pavyzdžiui, vitaminas C yra galingas antioksidantas, kuris kovoja ir netgi užkerta kelią laisvųjų radikalų daromai žalai odos ląstelėms. Šie vitaminai taip pat padeda atsinaujinti odos ląstelėms ir skatina jų gijimą po žalingo UV spindulių poveikio.
Be to, dėl uždegimų, infekcijų ar natūralaus senėjimo atsiranda įvairios odos ligos. Šie veiksniai išsausina odą, ant jos gali atsirasti žaizdų, gali pradėti kamuoti odos niežulys, paraudimai, šašai ir kt. Netgi gali išsivystyti atopinis dermatitas – sunki vaikų ir suaugusiųjų odos būklė. Tokiais atvejais odai reikės daugiau priežiūros ar gydymo. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad raudonuosiuose serbentuose yra medžiagos, kuri puikiai slopina odos uždegiminius procesus, maitina ir puoselėja odą be jokio šalutinio poveikio.
2. Teigiamas poveikis kraujui. Raudonieji serbentai yra puikus geležies, būtinos raudonųjų kraujo kūnelių susidarymui, šaltinis. Raudonieji kraujo kūneliai sudaro apie 40–45 % visos kraujo sudėties ir yra nepaprastai svarbūs, nes atlieka kraujo ir kitų maistinių medžiagų pernešimą į įvairias kūno ląsteles bei organus. Geležies trūkumas gali turėti daug neigiamų pasekmių, tačiau jų galima išvengti dažniau valgant maistą, kuriame gausu geležies.
3. Stipresnė imuninė sistema. Raudonuosiuose serbentuose esantis vitaminas C stiprina imuninę sistemą, maitina ją, kad organizmas nepasiduotų virusų ir bakterijų atakoms. Jis apsaugo ne tik nuo įprastų peršalimo ligų, bet ir suteikia organizmui galimybę kovoti su tam tikrų vėžio ląstelių susidarymu. Vitaminas C atlieka antioksidacinį vaidmenį kvėpavimo takuose, todėl yra naudingas astma sergantiems asmenims. Raudonuosiuose serbentuose esantis vitaminas C taip pat turi antihistamininių savybių, kurios apsaugo nuo alergijos ir mažina jos neigiamą poveikį.
4. Teigiamas priešuždegiminis poveikis. Įvairūs žmogaus organizme vykstantys uždegiminiai procesai gali sukelti širdies, kepenų ir inkstų ligas, taip pat artritą, šlapimo takų infekcijas ir netgi neurodegeneracinius sutrikimus (Alzheimerio ligą, demenciją ir kt.). Įtraukus į savo racioną raudonųjų serbentų, kuriuose gausu priešuždegiminių junginių, galima išvengti šių ligų arba bent sumažinti jų simptomus. Tiesa, ne tik skintos uogos, bet ir serbentų ekstraktai, raudonųjų serbentų milteliai ar kitu pavidalu vartojamos šios uogos veikia efektyviai – slopina uždegimą skatinančių komponentų aktyvumą imuninėje sistemoje.