Braškių nauda

Braškės yra vienos populiariausių uogų daugelyje šalių. Vieniems braškės tiesiog skanus desertas, o kitiems – puikus vitaminų šaltinis. Pastebima, kad nors dauguma žmonių mėgsta valgyti braškes, jie dažnai nepagalvoja apie braškių valgymo naudą sveikatai. Susipažinkite su braškių nauda ir priežastimis, kodėl jas reiktų įtraukti į savo mitybą.

Braškių valgymo nauda sveikatai

Iki šiol buvo atlikta daugybė mokslinių tyrimų, įrodančių teigiamą uogų valgymo naudą. Braškės nėra išimtis, ir yra daug įrodymų, kad jos – naudingos sveikatai.

1. Mažesnis cholesterolio kiekis. Vertinti cholesterolio kiekį yra svarbu, kai norima palaikyti gerą kraujotakos veiklą. Didelis cholesterolio kiekis gali sukelti širdies priepuolį, insultą ir kitas sveikatos problemas. Atlikti moksliniai tyrimai atskleidė, kad reguliarus braškių vartojimas sumažina cholesterolio kiekį nuo 4 iki 10 procentų, o išimtiniais atvejais – netgi iki 13 procentų.

Taip pat yra nustatyta, kokį poveikį braškės daro tuomet, kai yra įtraukiamos į dietinę mitybą, mažinančią cholesterolio kiekį. Paaiškėjo, kad braškės gali stabdyti oksidacinės pažaidos riziką ir sumažinti lipidų kiekį kraujyje – abu šie veiksiai stipriai susiję su širdies sveikata ir diabeto išsivystymu. Braškių įtraukimas į mitybos racioną gali dar labiau padėti sumažinti cholesterolio kiekį, jei jų vartojimas bus derinamas su kitu neriebiu maistu. Cholesterolio kiekio palaikymas gali padėti pagerinti bendrą sveikatą ir sumažinti su dideliu cholesterolio kiekiu susijusių ligų riziką.

2. Daugiau energijos. Braškių sudėtyje yra mažai angliavandenių, t. y. cukraus, kurį žmogaus kūnas naudoja energijai. Angliavandenių perteklius padidina cukraus kiekį kraujyje, o tai gali sukelti svorio padidėjimą ir kitų sveikatos problemų. Tačiau saikingas angliavandenių kiekis yra būtinas norint tinkamai pamaitinti organizmą. Vartojant uogas, kuriose yra mažas angliavandenių kiekis, nereikės jaudintis, kad cukraus kiekis kraujyje padidės. Braškės gali būti tiek užkandis, tiek idealus desertas diabetu sergantiems žmonėms.

3. Stipresnis imunitetas. Braškės yra puikus vitamino C šaltinis. O vitaminas C – tai antioksidantas, kuris gali atkurti audinius ir padėti greičiau gyti žaizdoms. Taip pat vitaminas C svarbus tuo, jog yra atsakingas už gerą kaulų, dantų ir odos būklę.

Pasak dietologų ir mitybos specialistų, braškėse esantis vitaminas C gali padėti apsisaugoti nuo peršalimo ir gripo. Nors nėra konkrečių maisto produktų, kurie galėtų užkirsti kelią gripui, tačiau reguliarus braškių valgymas gali padėti sumažinti šios ligos simptomus. Be to, braškės ir kitos uogos, kuriose yra daug vitamino C, itin rekomenduojamos vartoti žiemos metu, nes veiksmingai padeda stiprinti sveikatą.

4. Geresnis regėjimas. Braškių sudėtyje esantis vitaminas C gali pagerinti regėjimą ir užkirsti kelią kai kurioms akių ligoms, pavyzdžiui, kataraktai. Vitaminas C prisideda prie kolageno, kuris labai svarbus akių sveikatai, gamybos. Moksliniai tyrimai atskleidė, kad kolageno kiekis ir regėjimas yra glaudžiai susiję. Senstant organizmas gamina mažiau kolageno, todėl vitamino C turinčio maisto vartojimas gali padėti išlaikyti reikiamą kolageno lygį.

Braškių nauda regėjimui įrodyta moksliniais tyrimais ir eksperimentais. Pavyzdžiui, vieno tyrimo metu buvo stebima daugiau nei 1 000 žmonių, vertinama jų mityba ir jos poveikis regėjimui. Buvo padaryta išvada, kad vitaminas C gali sulėtinti ir netgi sustabdyti kataraktos progresavimą. Tad norint, kad akys būtų sveikos, o regėjimas geras, į savo mitybos racioną vertėtų įtraukti maisto produktų, kuriuose yra vitamino C, pavyzdžiui, braškes.

braskes internetu

5. Geresnė atmintis. Harvardo mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad moterys, reguliariai valgančios braškes ir mėlynes, gali džiaugtis geresne atmintimi. Taip pat reguliarus šių uogų vartojimas gali pristabdyti atminties silpnėjimą. Viena iš priežasčių, kodėl braškės gali pagerinti atmintį yra ta, kad jose yra flavanoidų, kurie gali sustiprinti smegenų sritis, atsakingas už ilgalaikius prisiminimus. Tai reiškia, kad reguliarus pasimėgavimas keliomis braškių porcijomis gali padidinti smegenų pajėgumus ir ilgainiui pagerinti atmintį.

Turtinga braškių sudėtis: vitaminai ir mineralai

Braškės yra sveikas maistas, turintis daug vitaminų ir maistinių medžiagų. Štai keletas vitaminų ir mineralų, kuriuos galima gauti reguliariai vartojant braškes:

Vitaminas C: atsakingas už odos sveikatą ir žaizdų gijimą. Mokslininkų teigimu, braškėse yra daugiau vitamino C, nei bet kuriose kitose uogose.

Kalis: atsakingas už raumenų susitraukimus, kraujospūdžio mažinimą ir širdies plakimo intensyvumo kontrolę.

Folio rūgštis (kitaip žinoma kaip vitaminas B9): svarbi tuo, kad padeda organizme formuotis RNR ir DNR. Labai svarbu, kad nėščios moterys gautų pakankamai folio rūgšties, nes jos trūkumas gali padidinti vaiko anencefalijos (patologiją, kai gimęs vaikas neturi skalpo ir kaukolės skliauto, bet veidinė dalis yra santykinai normali) riziką.

braskes pirktibraskes pirkti
braskiu nauda zmogui super fudobraskiu nauda zmogui super fudo
braskiu naudabraskiu nauda
super fudo braskessuper fudo braskes
superfudo braskessuperfudo braskes

Nors šių vitaminų ir mineralų braškėse yra daugiausia, jos vertingos ir kitomis maistinėmis savybėmis. Braškėse yra skaidulų, kurios atsakingos už gerųjų žarnyno bakterijų palaikymą virškinimo trakte – tai gali padėti palaikyti svorį ir išlikti sveikiems. Taip pat braškėse gausu antioksidantų, kurie padeda išvengti laisvųjų radikalų, kenkiančių įvairioms organizmo funkcijoms. Maistas, kuriame gausu antioksidantų, yra puikus būdas sumažinti širdies ligų ir vėžio riziką.

Tad norintiems mėgautis braškių nauda, rekomenduojama braškes (ir įvairias jų formas – šviežias braškes, šaldytas braškes, braškių miltelius ir kt.) įtraukti į mitybos racioną ar paįvairinti jomis mėgstamų patiekalų skonį.

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.